Jdi na obsah Jdi na menu
 


Návštěva třídící linky v Černošíně

9. 9. 2015

Naše škola má titul Ekoškola. Znamená to pro nás mnoho soustavné práce a průběžného vzdělávání v oblasti ekologie. Proto žáci naší školy dne 9. 9. 2015 navštívili vzdělávací středisko firmy Ekodepon s. r. o. Ve speciálně zařízené učebně dostali žáci teoretické informace o kompletním systému správného nakládání s odpady. Po krátké přestávce a malém občerstvení se přesunuli do objektu třídící linky. Nahlédli do kabiny třídění, kde se jednotlivé druhy využitelných odpadů postupně třídí. Trasa dále procházela kolem lisu na plasty. Prohlídka pokračovala tzv. Stezkou odpadu, kde se žáci dozvěděli, jakým způsobem je se zbytkovým odpadem nakládáno. Žáci i pedagogové získali mnoho cenných informací, které jistě využijí při třídění odpadu doma i ve škole.